Rekolekcje dla narzeczonych

W dniach 14-16 grudnia 2018 roku odbyła się katecheza przedmałżeńska w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi. Zaproszeni prelegenci podzielili się fachową wiedzą i doświadczeniem z zakresu przygotowania do sakramentu małżeństwa i życia rodzinnego w małżeństwie. Ufamy, że przekazane treści przyczynią się do odpowiedzialnego wejścia w małżeństwo i autentyczne realizowanie obowiązków małżeńskich przez uczestników katechezy. Bożej opatrzności polecamy wszystkich przygotowujących się do małżeństwa.

Rekolekcje dla narzeczonych

Wyprawa na całe życie, jaką jest niewątpliwie małżeństwo, potrzebuje dobrego przygotowania. Dokonuje się ono przez katechezę przedmałżeńską w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi. Organizowane zajęcia tj. konferencje, świadectwa małżonków Domowego Kościoła, warsztaty psychologa, fachowe dzielenie się wiedzą i doświadczeniem lekarzy, wspólna modlitwa i udział w sakramentach, są ważnym wsparciem, choć niewystarczającym na całe życie. Mogą być dobrym początkiem i zaproszeniem do głębszej formacji. Za turnus, zorganizowany w dniach 7-9  września 2018 roku, dziękujemy i polecamy narzeczonych Bogu w modlitwie.

Rekolekcje dla narzeczonych

Katecheza przedmałżeńska w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi organizowana jest cztery razy w roku i cieszy się dużym powodzeniem narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Trudno mówić o owocach tej formy duszpasterstwa, ale jest wielka nadzieja, że dzięki niej, młodzi ludzie z dużą dojrzałością wchodzą w małżeństwo. Życzymy wszystkim, którzy z niej skorzystali, owocnego przeżywania sakramentu małżeństwa i ofiarnego rodzicielstwa. Obecny turnus odbył się w dniach 25-27 maja 2018 roku.

Rekolekcje dla młodzieży

Bóg mówi do człowieka w każdym czasie i czyni to jako pierwszy. Zadaniem człowieka jest otworzyć się na głos Boży, przyjąć Słowo i wcielić je w życie. Dzieło współpracy Boga z człowiekiem najowocniej dokonuje się podczas rekolekcji, specjalnego czasu z którego może skorzystać człowiek. Młodzież z Parafii Krościenko Wyżne, miała okazje otworzyć się na duchowe doświadczenia podczas rekolekcji odprawianych w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi w dniach 12 - 14 października 2018 r. Organizacji rekolekcji podjęli się katecheci młodzieży, Słowo Boże głosił ks. Janusz Łuc przy współpracy animatorów, którzy prowadzili małe grupy dzielenia.

Rekolekcje przed bierzmowaniem

W dniach 5-7 października 2018 r. młodzież z Parafii: Łukowe, Tarnawa Górna, Rzepedź, Komańcza, Wisłok Wielki i Nowy Łupków, przeżywała rekolekcje ewangelizacyjne w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi. Katechezy głosił ks. Janusz Łuc, pracę w grupach dzielenia podjęli animatorzy  Ruchu Światło–Życie. Modląc się za młodzież życzę obfitości darów Ducha Świętego.

joomla fanbox module joomla
facebook like box joomla
facebook likebox joomla module